Autor:

Administrator

Utworzono:

01.10.2017

Do meczu uznawanego za stołeczne derby oba zespoły wyszły bardzo zmotywowane. Spotkanie jednak rozwijało się dosyć mozolnie. Początkowo gospodarze oddali inicjatywę liderowi ligi, goście natomiast długo operowali piłką, rozgrywając swoje akcje od tyłu. Przełom nastąpił w w 24 minucie, gdzie uruchomiony długim podaniem Paweł Matusik ubiegł zawodnika Błyskawicy i został podyktowany rzut karny. Do piłki podszedł nasz etatowy wykonawca "jedenastek" a zarazem kapitan drużyny- Piotr Makówka i podobnie jak w ostatnich meczach, tym razem także wpisał się na listę strzelców. W pierwszej połowie goście mieli jeszcze dwie dogodne sytuacje do podwyższenia prowadzenia, jednak zawodnikom Victorii zabrakło skuteczności. Druga połowa była znacznie ostrzejsza od pierwszej części spotkania. Rzut wolnym po jednym z fauli naszego zawodnika  na bramkę zamienił Bartosz Kuchno i w 65 minucie było 1:1. Po stracie bramki Victoria ruszyła do ataku, stwarzając sobie coraz większe zagrożenie pod bramką gospodarzy. Szansę na zdobycie gola miał między innymi Kacper Bieniek i Arkadiusz Siodlarz. Ostatecznie w 85 minucie świetne dośrodkowanie Konrada Korcyla wykorzystał Wojciech Popadiak. Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie. Victoria z kompletem punktów po 8 kolejkach coraz wygodniej rozsiada się w fotelu lidera bocheńskiej A-klasy. Wszyscy mamy nadzieje, że ten stan rzeczy potrwa jak najdłużej :)